W pobliżu rzeki Odry, 12 km od Cedyni, 14 km od Krajnika Dolnego, znajduje się otoczona lasami miejscowość Piasek. Przy głównej drodze trudno nie zauważyć napisów: Leśniczówka / Noclegi. Jest to posesja, gdzie Państwo Bogdanowicz prowadzą gospodarstwo agroturystyczne i prywatne Muzeum Etnograficze.

Image
fot. maj 2013
 
Image
fot. maj 2013
 
W wysokim pomieszczeniu od podlogi po sufit są  tematycznie poukałdane na połkach różnego rodzaju narzędzia i przedmioty codziennego użytku sprzed  kilkudziesięciu, stu i więcej lat oraz bryczki, maszyny do szycia, ławki szkolne z I połowy XX wieku, meble, itp. Wiekszość eksponatów kiedyś była często używana, a obecnie coraz mniej się pamięta do czego służyły. Młodsze pokolenie odgaduje ich zastosowanie a starsi turyści z nostalogią przypominają sobie dzieciństwo.
 
Image
fot. maj 2013

 

Image
fot. maj 2013

 

Image
do czego służył ten kamień?

 

Image
fot. maj 2013

 

Image
Koszt wstępu to symboliczne monety na opiekę i powiększanie kolekcji.

 

Image
Leśniczówka, fot. maj 2013
 
Muzeum Etnograficzne to nie wszystkie atrakcje tego gospodarstwa. Obok mieści się bydynek z czerwonej cegły, dawna leśniczówka, gdzie można wynająć pokój, a przy wejściu wita nas ptaszarnia z paugami, urodziwym bażanatem złocistym, można także poodziwiać rodzinkę pawi, poobcować ze świnkami wietnamskimi i królikami. Ponadto córka Pana Bogdanowicza, Dorota, posiada zbiory długopisów i kubków z nadrukiem reklamowym. Jej kolekcja, licząca  około 17 500, jest chyba największa w Polsce. Pani Dorota ma na swoim koncie parę artykułów i prezentacji w tv regionalnej i telelxpresie. Więcej: www.kolekcja.zato.pl, www.lesniczowka.zato.pl. Większe grupu turystów proszę uprzedzać dzien wcześniej, tel. 691 04 1983 lub mailem Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. .

Image
Na terenie posesji, fot. maj 2013

 

Image
Na terenie posesji, fot. maj 2013

 

Image
Na terenie posesji, fot. maj 2013

Komentarze  

0 #1 Gość 2013-10-22 23:41
fajna miejscówka, warunki dobr, cena przystępna , miła właścicielka , imponujące zbiory !
Cytować

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież