Będąc w Pradze warto odwiedzić prywatne muzeum klocków Lego, uważane za największe w Czechach a nawet w Europie pod względem powierzchni i ilości wystawionych eksponatów.

 

Image
fot. 1
 
W mieszczącym się w samym centrum miasta muzeum znajdziemy na powierzchni 340 m² dwadzieścia tematycznych ekspozycji, składających się z ponad miliona klocków. Prezentowane są tu między innymi najstarsze eksponaty z roku 1958, a także największe modele lego, złożone z ponad dziesięciu tysięcy elementów.
 
Image
fot. 2

 

Wystawa składa się z różnych części tematycznych. Zobaczymy na przykład 300 modeli Star Wars, Lego city, Cosmos,  Racers i wiele innych. Przy każdym jest umieszczona informacja o roku produkcji i liczbie wykorzystanych klocków.

Możemy także odwiedzić magiczny świat Harry`ego Pottera, obejrzeć scenki filmowe z Indiany Jonesa, unikatowe modele słynnych zabytkowych budowli, skomplikowane mechanizmy Lego Technik czy nowoczesne i dawne lokomotywy.

Na gości czeka też kącik zabaw, w którym każdy może „wyczarować” wszelkie konstrukcje, w zależności od swojej fantazji.  Sklepik muzealny oferuje sprzedaż wybranych modeli.

Muzeum jest czynne od poniedziałku do niedzieli w godz. 10-20.
Wstęp: normalny 200 CzK, ulgowy 130 CzK, rodzinny 470 czk (2+2)
Dzieci do 120 cm bezpłatnie.

zobacz nowy eksponat: Praski Most Karola z klocków lego,
więcej na stronie: www.muzeumlega.cz

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież