"Wilhelm Meyer dla Szczecina - Szczecin dla Wilhelma Meyera" to nazwa wszystkich działań zainicjowanych przez Stowarzyszenie "Nasze Wycieczki" w celu promocji oraz rewitalizacji miejsca jakim jest Most Wilhelma Meyera w Puszczy Wkrzańskiej. Wilhelm Meyer był wybitnym człowiekiem. Urodził się w 1854 roku w Schwartau, w 1891 roku przyjechał do Szczecina i mieszkał tu 44 lata, w tym przez 30 lat (od 1891 do 1921) był głównym architektem miasta (Stadtbaurat). Zaprojektował m.in. Wały Chrobrego (Hakenterrasse) i wiele budynków użyteczności publicznej. Poza pracą działał m.in. w Towarzystwie Entomologicznym i Stowarzyszeniu na Rzecz Ścieżek Rowerowych.

Image
wokół logo wszyscy, którzy włączyli się do współpracy

W 2010 roku dzięki współpracy z Urzędem Miasta Szczecin, Muzeum Narodowym w Szczecinie i leśnikami z Leśniczówki Białej i Nadleśnictwa Trzebież rozpoczęliśmy działania od podniesienia kamienia z napisem MOST WILHELMA MEYERA (Wilhelm Meyer Brücke) i przewiezienia go do Muzeum Narodowego, gdzie został poddany fachowej konserwacji i wyeksponowany w holu Muzeum na Wałach Chrobrego.

2010.04.09. - podniesienie kamienia z napisem MOST WILHELMA MEYERA,
2010.10.25. - transport kamienia do Muzeum Narodowego w Szczecinie,
2010.05.12. - ekspozycja kamienia z napisem MOST WILHELMA MEYERA w Muzeum Narodowym na Wałach Chrobrego w Szczecinie (Noc Muzeów),
W dniach od 11 do 20 czerwca 2010 w Muzeum Narodowym w Szczecinie (Wały Chrobrego 3) można było obejrzeć wystawę pod tytułem Wilhelm Meyer dla Szczecina - Szczecin dla Wilhelma Meyera. Krótki czas ekspozycji oraz duże zainteresowanie spowodowały, że wystawa powróciła do Muzeum i można było oglądać ją do 8 września.
Na wystawie można było znaleźć odpowiedź na pytania:
- Dlaczego niewielki most nad leśnym strumieniem w Puszczy Wkrzańskiej nosi nazwę MOST WILHELMA MEYERA (Wilhelm Meyer Brücke)?
- Jakie są możliwości rewitalizacji miejsca przy moście Wilhelma Meyera?
- Co w Szczecinie powstało według projektu i pod nadzorem Wilhelma Meyera?
- Gdzie mieszkał Wilhelm Meyer?
- Jakie pełnił funkcje?
- Jakie miał zainteresowania? ...
 
2010.09.08. - przedłużenie wystawy p.n. Wilhelm Meyer dla Szczecina - Szczecin dla Wilhelma Meyera; krótka wypowiedź historyk sztuki Pani Bogdany Kozińskiej,
2010.09.18. - relacja z wycieczki "Śladami Wilhelma Meyera",  
2011.03.16. - kamień z napisem MOST WILHELMA MEYERA - możliwe lokalizacje; cztery propozycje aranżacji miejsca,
2012.02.28. - kamień z napisem Wilhelm Meyer Brücke - koniec ekspozycji w Muzeum Narodowym w Szczecinie
2012.04.19. - kamień z mostu Wilhelma Meyera - przygotowanie do montażu,
2012.06.24. - Otwarcie Mostu Wilhelma Meyera. Fotorelacja.

Zobacz artykuł MOST WILHELMA MEYERA (Wilhelm Meyer Brücke);

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież