18 września 2010 w Szczecinie w ramach Festiwalu Nauki odbyła się wycieczka autokarowa "Śladami Wilhelma Meyera". W ciągu kilku godzin zobaczyliśmy niektóre z obiektów zaprojektowanych przez W.Meyera. Wycieczka rozpoczęła się na Wałach Chrobrego skąd pojechaliśmy do kościóła św. Trójcy, gdzie o historii tego miejsca opowiedział dr inż. arch. Lechosław Czernik. Serdecznie mu dziekujemy.

 

Image
Kościół Świętej Trójcy

 

Image
Kościół Świętej Trójcy

 

Potem udaliśmy się do Izby Celnej, gmachu uważanego za dzieło Wilhelma Meyera, ale tak naprawdę nie zaprojektowanego przez niego.

Image
lew w Izbie Celnej
 

Następnie pojechaliśmy się do budynku PUM-u i I LO.

Image
okrągły stół w I LO
 
Na Cmentarzu Centralnym zapaliliśmy świece.

 

Image
motyl na nagrobku Wilhelma Meyera

 

Po drodze, przez szyby autobusu, zobaczyliśmy kilka innych obiektów zaprojektowanych przez Wilhelma Meyera. Ostatnim punktem wycieczki był spacer na Most Wilhelma Meyera i dyskusja przy ognisku na temat postawienia kamienia z napisem "Wilhelm Meyer Brücke" i możliwości rewitalizacji mostu.

 

Image
ognisko + kiełbaska

 

Dziękujemy Pani Joli Michnowicz z Nadleśnictwa Trzebież, Panu Jackowi Kowalskiemu z UM, Pani Marii Michalak z ZUK, Pani Monice Woźniak-Lewandowskiej z Izby Celnej, Pani Ewie Budziach i Pani Elżbiecie Witczak z I LO i wielu innych osobom zainteresowanych projektem "Wilhelm Meyer dla Szczecina - Szczecin dla Wilhelma Meyera".

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież