Stowarzyszenie „Nasze Wycieczki” przedstawia historię człowieka, który przed laty mieszkał w Szczecinie i pełnił funkcje głównego architekta miasta. Człowieka, który był połączeniem skromności, pracowitości i konsekwencji. Na wystawie pokazujemy co powstało w Szczecinie według jego projektów lub pod jego nadzorem, czym zajmował się poza pracą. Pokazujemy dotąd niepublikowane materiały dotyczące założenia przez Wilhelma Meyera pierwszego w Szczecinie Stowarzyszenia na rzecz ścieżek rowerowych czy prezesowania Szczecińskiemu Stowarzyszeniu Entomologicznemu oraz gdzie mieszkał i jakim był człowiekiem. Na wystawie można również znaleźć odpowiedź na pytania: Dlaczego niewielki most nad leśnym strumieniem w Puszczy Wkrzańskiej nosi nazwę Most Wilhelma Meyera (Wilhelm Meyer Brücke)? lub Jakie rowery jeździły po Szczecinie w czasach gdy mieszkał w nim Wilhelm Meyer.Wystawę można było oglądać od 11 czerwca do 8 września 2010 roku w Muzeum Narodowym na Wałach Chrobrego w Szczecinie, obecnie przygotowywujemy wystawę do ekspozycji w Berlinie.
 
W Muzeum jest jeszcze do obejrzenia kamień z wyrytym napisem „Wilhelm Meyer Brücke”, który pozostanie tam do czasu zakończenia prac nad rewitalizacją miejsca o nazwie „Most Wilhelma Meyera”. Robimy wszystko by stało się to w 2011 roku.
 

Wszystkich, którzy mogliby nam pomóc w realizacji dalszych działań pod wspólną nazwą „Wilhelm Meyer dla Szczecina - Szczecin dla Wilhelma Meyera” prosimy o kontakt z redakcją Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. Czekamy na każdą pomoc, również na konstruktywne porady i sugestie.

Serdecznie dziękujemy wszystkim biorącym udział i pomagającym w przeprowadzonych do tej pory przedsięwzięciach (wymienieni poniżej w kolejności alfabetycznej): Radek Bosy; Izabela Cichuńska; Leszek Cześnik; Wojciech Feliński; Stanisław Horoszko; Lech Karwowski; Jacek Kowalski; Bogdana Kozińska; Eberhardt Luft; Żaneta Maciejowska; Jolanta Michnowicz; Ewa Młynarczyk-Luft; Wiktor Motylewski; Ewelina Olszak-Katner; Sławomir Prorok; Piotr Siuda; Waldemar Strzelczyk; Anna Suchocka; Piotr Wachowicz; Alicja Witkowska; Rafał Witkowski; Dorota Zajączkowska; Marek Zajączkowski.

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież