Zapraszamy do korzystania ze scenariuszy zajęć - 7 ciekawych tematów, 7 dwustronnych kartek A4 z informacjami i ćwiczeniami - do zabawy i nauki przyrody, geografii, ekologii, etyki, matematyki oraz orientacji w terenie. Ze scenariuszy zajęć mogą korzystać wszyscy. Przedział wiekowy nie ma znaczenia. Wyznacznikiem korzystania ze scenariuszy jest umiejętność czytania, pisania, liczenia, zapamiętywania i logicznego myślenia.

 

5 z 7 pdf - 5A - JAKIE SĄ FORMY OCHRONY PRZYRODY? 5B - Ile wiesz ? Sprawdź!

 

Wystarczy uważnie przeczytać scenariusz zajęć 5A i rozwiązać ćwiczenia 5B, a zdobyta wiedza szybko się utrwali. Na wiatach Zielonej Szkoły - SYRENIE STAWY w Szczecinie znajdziesz tablice edukacyjne o formach przyrody i o tym jak zachowywać się w lesie. Można zabrać na zajęcia mapę Szczecina i okolic albo mapę całego województwa zachodniopomorskiego. Rozłożyć ją na jednym ze stołów Zielonej Szkoły. Poszukać terenów zielonych i form ochrony przyrody. 

 

 Image

Barlinecko-Gorzowski Park Krajobrazowy, nad jeziorem Okunino, fot. 17.07.2005, SNW. Zobacz propozycje 26 kilometrowej wycieczki - BARLINEK: MŁYN PAPIERNIA - JEZIORO OKUNINO

 

Zachęcamy rodziców, nauczycieli oraz wykładowców do prowadzenia zajęć edukacyjnych na terenie Syrenich Stawów w Szczecinie. Zobacz pozostałe scenariusze na stronie: Zielonej Szkoły.