Nowogard - Świerczewo - Strzelewo - Czermnica - Trzechel - Świętoszewo - Świętoszewko - Czarnogłowy - Włodzisław - Kłęby - Imno - Szczytniki  - Wierzchy - Miętno  - Nowogard
długość - około 67 km
Wyjeżdżamy z Nowogardu ulicą Wojska Polskiego, przez Świerczewo, cały czas droga asfaltową dojeżdżamy do  Strzelewa. W Strzelewie kierujemy się - drogowskaz na Błotno i dojeżdżamy do Czermnicy. Mijamy całą wieś i dojeżdżamy do rozwidlenia drogi. Skręcamy w lewo, w kierunku na Błotno. We wsi Trzechel, przed kościołem, skręcamy w lewo. Najpierw bruk, potem utwardzoną drogą przez las dojeżdżamy do rozwidlenia, skręcamy w prawo i drogą przeciwpożarową numer 5 dojeżdżamy do asfaltowej drogi. Dalej w prawo, mijamy Świętoszewo i dalej asfaltową drogą dojeżdżamy do Świętoszewka, gdzie skręcamy w prawo do wsi Czarnogłowy. Są tu ruiny wiatraka, nie ogrodzone, ale z tabliczką "prywatne, wejście zabronione". Do jeziora można dojechać utwardzoną drogą skręcając przed ruinami przemysłowych zabudowań. 

Image
ruiny wiatraka w Czarnogłowach

Image
jezioro Czarnogłowy
   
Ze wsi Czarnogłowy kierujemy się na Włodzisław, mijamy wieś i dojeżdżamy do wsi Kłęby. Na skrzyżowaniu, przy którym stoi drewniany krzyż skręcamy na Golczewo, i po kilkudziesięciu metrach skręcamy w prawo w "żużlóweczkę", którą dojeżdżamy do ruin wiatraka. Wiatrak stoi na ogrodzonym terenie, dojście do środka jest utrudnione.

Image
ruiny wiatraka w Kłębach

Jadąc dalej "żużlóweczką" wjeżdżamy na czerwony szlak, którym dojeżdżamy do drogi Nowogard-Golczewo. Po drugiej stronie drogi zaczynają się jumby. Jadąc dalej prosto dojeżdżamy do drogowskazu "punkt czerpania wody", który doprowadzi nas do jeziorka.

Image
jezioro przed wsią Imno

 

Wracamy na jumby i dojeżdżamy do wsi Imno i dalej do wsi Szczytniki. Tutaj dojeżdżamy do asfaltowej drogi, którą przez Wierzchy, Miętno dojeżdżamy z powrotem do Nowogardu i do ulicy Traugutta, z której możemy wrócić na ulicę Wojska Polskiego.

Komentarze  

+1 #2 ewaM 2010-01-20 22:13
Super miejsce na letni wypoczynek.Woda w jeziorku rewelacyjna ,ciałko po kąpieli jak aksamit.
Cytować
+1 #1 Syla 2009-01-24 18:30
Bawiłam się na wiatraku w Kłębach haha bo tam mieszka moja rodzina :D
Cytować

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież