Królowa Elżbieta Ryksa patronuje tradycyjnej imprezie historycznej, organizowanej corocznie w Hradcu Královém - zabytkowe centrum miasta wypełnia wtedy muzyka i zabawa.

Image
Królowa Elżbieta w Hradcu Královém, fot. 2013.
 
Na 2 dni przenosimy się w czasy największej świetności miasta, za panowania królowej Elżbiety (1288 – 1335). Na gości czeka średniowieczny jarmark, turnieje rycerskie, orszaki historyczne, pokazy rzemiosł dawnych, występy teatru ulicznego i wiele innych atrakcji.  Kulminacją imprezy jest wieczorny, wielki pokaz fajerwerków.
Przyjemny odpoczynek zapewniają turystom średniowieczne tawerny. Zarówno  najmłodsi, jak i dorośli  uczestniczą w wielu ciekawych grach i konkursach. Podczas imprezy można zakupić pamiątkowe monety z wizerunkiem królowej Elżbiety.
 
Image
Turniej w Hradcu Královém, fot. 2013.
 
Więcej informacji: www.calendariumregina.cz

Komentarze  

0 #2 Ania 2023-02-23 11:57
Miasto Hradec Králové organizuje prestiżowe i wyjątkowe wydarzenia, często o randze krajowej lub międzynarodowej (kulturalne, sportowe i społeczne) o różnorodnym charakterze, które odbywają się co rok i przez cały rok w mieście i jego najbliższym otoczeniu. Zobacz w "Kalendarzu Regina" - link na dole artykułu.
Cytować
0 #1 Magdalena 2023-02-22 18:10
warto podać termin kiedy odbywa się festiwal
Cytować

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież