Stowarzyszenie "Nasze Wycieczki" w odpowiedzi na zaproszenie Rotary Club Szczecin przybyło około siedemnastej do reprezentacyjnej sali hotelu Radisson gdzie nasi członkowie opowiedzieli o trasie Śladami Quistorpów oraz o nowych ciekawych miejscach w Szczecinie i województwie zachodniopomorskim.

Image
otwarcie trasy Śladami Quistorpów - 15.09.2008r.
 
Kluby Rotary stara się działać w takich obszarach, w których pomoc jest najbardziej potrzebna danej społeczności. Bywają to działania w ochronie zdrowia, zaopatrzenie w sprzęt medyczny, dostawy czystej wody i żywności, ale także szkolenia, rozwój młodzieży, edukacja milionów potrzebujących, więcej na stronie: http://www.rotary.szczecin.pl/

 

O czym nie zdążyliśmy powiedzieć?
1. Na naszej stronie zamieszczonych jest 206 artykułów opisujących ciekawe miejsca i trasy w woj. zachodniopomorskim, w innych województwach artykułów jest dużo mniej. Jest tak dlatego, że Stowarzyszenie ma siedzibę w Szczecinie i większość artykułów tworzymy sami. Nie zadowala nas umieszczanie na stronie "wyliczanki" ciekawych miejsc. Musi być krótki tekst opisujący miejsca + minimum jedna fotka. Wydawało nam się na początku naszej działalności, że umożliwiając promocję ciekawych miejsc i publikując artykuły za darmo, dajemy dobre narzędzie branży turystycznej, wydziałom turystyki i PR w gminach na różnych szczeblach administracyjnych. Wydawało nam się, że ludzie nie tylko będą z naszej strony chętnie korzystać, ale również sami będą przysyłać gotowe arykuły. Nie jesteśmy w stanie być wszędzie, daltego zrobiliśmy komentarze do każdego artykułu aby użytkownicy sami dodawali informację np. czy zwiększyły się ceny biletów, czy jest dalej tak ładnie, czy może wręcz przeciwnie. Nie jesteśmy w stanie opisać wszystkich ciekawych miejsc więc zapraszamy wszystkich do nadsyłania informacji. Wielu podmiotom zależy na promocji danego miejsca, często wydają spore sumy na reklamę w prasie lub na bilbordach. A my to robimy społecznie. Na stronę Naszych Wycieczek w ubiegłym roku weszło ponad 70 tysięcy użytkowników. Dla nich chcemy powiększać ilość ciekawych miejsc i opisywać lub zachęcać do nadsyłania newsów. Polska się zmienia, czasami lokalna społeczność integruje się i przy okazji tworzy ciekawe miejsce, czasami inicjatywa idzie drogą urzędową i dzięki wsparciu Uni Europejskiej powstają nowe miejsca albo trasy za konkretne sumy. Dlatego wydawało nam się, że podmioty, które chcą się ciekawymi miejscami pochwalić powinny zabiegać byśmy umieścili artykuł o nich na naszej stronie. Póki co  (mamy ósmy rok naszej działalności) więcej piszemy niż dostajemy. Stowarzyszenie "Nasze Wycieczki" wychodzi więc z inicjatywą do wszystkich podmiotów, szczególnie do przedstawicieli gmin by zapraszali nas do swoich ciekawych miejsc, a my pokażemy im sposoby wykorzystania lokalnego potencjału oraz podpowiemy jak najprościej opisać ciekawe miejsce. Takie spotkania dają korzyści wszystkim. Większość kontaktów tworzy się na płaszczyźnie bezpośredniej. Urzędnicy, nauczyciele, lokalni liderzy to nie instytucje, ale ludzie. Kiedy pokażemy jak tworzyć artykuły, sporządzać newsy to zwiększy się ilość i różnorodność artykułów i każdy będzie mógł znaleźć pomysł na wycieczkę dla siebie. Im wiecej tym lepiej. Chodzi o to by dbać o lokalne perełki. Prozę mamy na co dzień.

2. W wycieczkach chodzi o przygodę. Chodzi o to by zobaczyć ciekawe miejsce, fajną trasę, lokalną atrakcję, spędzić miło czas. Na wycieczkach nie można sie spinać, stresować, ani innym robić ciśnienie. Strona "Naszych Wycieczek" oferuje 176 ciekawych miejsc w woj.zachodniopomorskim. Zależnie od czasu jakim dysponujemy i zainteresowań możemy wybrać sobie jedno lub kilka miejsc, które chętnie odwiedzimy. Nie bójmy się deszczu i niepogody, wszak chodzi o przygodę. Każda wycieczka nawet bardzo krótka może nam dać wiele satysfakcji.
 
Dziękujemy członkom Rotary Club Szczecin za miłe przyjęcie. Do zobaczenia.

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież