Od początku XX wieku na Ziemi następuje wzrost tempa wymierania gatunków, zanikanie siedlisk i ekosystemów naturalnych a nadmierna eksploatacja zasobów przyrody i zanieczyszczenia środowiska przekładają się na zmiany klimatu. Topnieje pokrywa lodowa na obszarach okołobiegunowych i coraz częściej dochodzi do zaburzeń cykliczności pór roku. Działacze na rzecz środowiska biją na alarm, bo nie da się tego procesu odwrócić, można go tylko wyhamować. By uratować świat człowiek nie może sobie pozwolić na bierność i brak wrażliwości na otaczająca nas przyrodę. Musi poznać bioróżnorodność świata i ją docenić. Musi otworzyć się na globalną współpracę w działaniach ochronnych, wymianę doświadczeń i edukację. 

 

Siódmy z 7 scenariuszy zajęć: 7A i 7B  - JAK ŻYĆ W ŚWIECIE BIORÓŻNORODNOŚCI? Ile wiesz? Sprawdź! - Zajęcia w Zielonej Szkole - SYRENIE STAWY w Szczecinie.

 

Zielona Szkoła - SYRENIE STAWY w Szczecinie, fot.  5.12.2018, SNW

 

Zachęcamy rodziców, nauczycieli oraz wykładowców do prowadzenia zajęć edukacyjnych na terenie Syrenich Stawów w Szczecinie. Zobacz pozostałe scenariusze na stronie: Zielonej Szkoły.

------------

Stowarzyszenie Nasze Wycieczki poleca książkę

Miasta-ogrody jutra, Ebenezer Howard