Przez: Żelewo - Bielkowo - Jęczydół - Morzyczyn - Kunowo - Wierzchląd - Koszewko - Koszewo - Wierzbno - Grędziec - Okunica - Ryszewo - Turze - Młyny - Giżyn - Żelewo
długość trasy 52,5km. Jest to najkrótsza trasa wokół jeziora Miedwie. Zaletą tej trasy jest to, że można ją rozpocząć z każdego miejsca i zatoczyć pętlę wokół jeziora, że jest zróżnicowana pod względem nawierzchni, krajobrazu i miejscowej ludności.

Żelewo - Bielkowo
Wyjeżdżając z Żelewa w kierunku Bielkowa,  kilkadziesiąt metrów przed tablica "koniec wsi" skręcamy  w polną drogę, w prawo. Jedziemy równolegle do jeziora, w kierunku jednostki wojskowej. Przy bramie wjazdowej do jednostki, przeskoczywszy rów, wjedziemy na  szeroką drogę betonową.

Image
stara tablica - MILITARY AREA - między Żelewem a Bielkowem

 

Bielkowo - Jeczydół
Przed wsią droga skręca w lewo, my jedziemy prosto, dojeżdżamy do zielonego szlaku im.B.Czwójdzińskiego, skręcamy w prawo i po kilkudziesięciu metrach droga rozgałęzia się na trzy drogi. My skręcamy w drogę środkową, przez pola, potem las, dojeżdżamy do Jęczydołu. 

 

Jeczydół - Morzyczyn
W Jęczydole, pośrodku wsi, skręcamy wzdłuż zielonego szlaku, w prawo, Bardzo dobrze przejezdna droga, przez las, prowadzi do samego Morzyczyna.

 

Image
Miedwie - Morzyczyn

Morzyczyn - Kunowo
Na początku Morzyczyna, zielony szlak skręca w lewo, my jedziemy prosto, Mijamy osrodki wczasowe, knajpki, restauracje, promenadę i dalej przez las dojeżdżamy do asfaltowej  drogi na Kunowo. Skręcamy w prawo i jedziemy przez nie zadrzewioną, odkrytą równinę. Jest to czerwony szlak nazwany Szlakiem Ziemi Pyrzyckiej.

 

Kunowo - Wierzchląd
Za Kunowem jedziemy dalej asfaltowa drogą. Wzdłuż rosną wysokie topole. Dojeżdżamy do skrzyżowania i skręcamy w prawo.

 

Wierzchląd - Koszewko
Z Wierzclądu do Koszewka dalej jedziemy asfaltem. W Koszewku mijamy dwór z XVIII wieku.

 

Image
dwór w Koszewku

Image
widok na Koszewo

Koszewko - Koszewo
Jedziemy prosto, mijamy Koszewo, w nim reprezentacyjny pałac z wieżą z końca XIX wieku, kosció z XVI wieku i dalej jedziemy prosto.

 

Koszewo - Wierzbno
Jedziemy prosto, droga zmienia się w żwirowaną, potem w brukowaną. Wspaniały widok na jezioro Miedwie.

 

Image
przed sklepem w Wierzbnie

Wierzbno - Grędziec
We wsi wjeżdżamy na drogę asfaltową, jedziemy dalej i po paru kilometrach widać góry Rezerwatu Brodogóry ( 47,3m.n.p.m.)

 

Grędziec - Okunica
Mijamy wieś Grędziec, na skrzyżowaniu, czerwony szlak prowadzi prosto, na Stary Przylep, a my skręcamy w prawo, na Okunicę. Wjeżdżamy tu na bardziej ruchliwy odcinek drogi asfaltowej.

 

Okunica - Turze
Za Okunicą, za szkołą, skręcamy w pierwszą, w prawo, polna drogę. Jest to krótki polny skrót, dalej znowu jedziemy droga asfaltową  w kierunku, przez Ryszewo,  na Turze.

 

Turze - Młyny
Krótki, asfaltowy, odcinek z Turze do Młynów  okrąża wzniesienie, w  najwyższym punkcie ma 51,7m.n.p.m.

 

Młyny - Giżyn
W Młynach skręcamy w prawo, na Giżyn. Jedziemy  płaskim, zadrzewionym, czterokilometrowym odcinkiem asfaltowej drogi, która prosto prowadzi na mostek w Giżynie.

 

Image
mostek w Giżynie

Giżyn - Żelewo
W Giżynie mijamy mostek i dalej jedziemy prosto, Droga zmienia się na jumby. Mijamy Komorówko, nie wjeżdżając do niego ( to tylko kilka zabudowań, po lewej stronie drogi) i dalej jedziemy prosto, mijamy prostokątne stawy powstałe po wybraniu kredy jeziornej, skręcamy pod katem prostym, w prawo, na mostek, na rzece Płoni. Za mostkiem,  już drogą asfaltową,  dojeżdżamy do Żelewa.


informacje o jeziorze MIEDWIE

Komentarze  

0 #16 Jacob 2013-07-03 20:58
wow ekstremalna trasa sam bym jej nie przejachał lub tak.a mam jeszcze 10 lat LOL
Cytować
+1 #15 SŁAWOMIR 2011-07-06 10:21
Każdego roku pokonuję tą trasę,ostatnio pokonałem ją 05.06.2011.za każdym razem odkrywam na niej coś nowego.Wczoraj z zadowoleniem stwierdziłem,że położono asfalt na części trasy pomiędzy Komorówkiem a Dębiną.
Cytować
0 #14 Gość 2009-08-24 17:36
tej tablicy na pierwszym zdjęciu już nie ma
Cytować
0 #13 Gość 2009-08-24 17:34
A w jakim czasie pokonujesz 52,5 km po płaskim terenie ? - bo niektórzy potrzebują na to cały dzień jak chcą się w paru miejscach zatrzymać.
Cytować
0 #12 Gość 2009-08-24 17:24
jest na samej górze artykułu - 52,5 km
Cytować
0 #11 Gość 2009-08-17 07:29
Ile kilometrów ma ta pętla w około jeziora miedwie?
Cytować
0 #10 Tomek 2009-08-16 23:34
Witam. Mam pytanko: ta pentelka w około jeziora Miedwie to ile liczy kilometrów i w przybliżeniu w jakim czasie można ją pokonać? Prosze o odpoowiedz...
Cytować
0 #9 Aldi 2009-06-01 13:07
Jechałam już w tym roku tą trasą. Oczywiś cie, że z Gizyna do Komorówka dojedziesz bez problemu. Cały czas płyty jumbo. Bez mapki mozna spokojnie jechac, droga prosta... Jakby co to zapraszam na wspólną przejazdzke;)
Cytować
+1 #8 Robert 2009-05-25 13:27
czy ktoś jechał w tym roku pętlę dookoła Miedwia. Interesuje mnie odcinek pomiędzy Żelewem a Giżynem a dokładniej pomiędzy Komorówkiem a Giżynem. Czy jest tamtędy droga choćby polna ale przejezdna i czy bez mapki człowiek sie nie zagubi w tych rozlewiskach. Proszę o informację gdyż inaczej pozostanie mi pokonać pętlę jadąc odcinek drogą A3 co mi sie nie uśmiecha.
Cytować
+1 #7 Łuki 2009-01-07 10:49
Gdzie jest ta przepompownia wody pitnej do miasta Szczecina!?,pod obno jest po prawej strony.
Cytować

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież