Wisełka - Rezerwat “Żubry”Bunkier V3WapnicaRezerwat “Łuniewo”  - Warnowo - Wisełka
 
długość ok. 38 km - trasa w większości po ścieżkach leśnych i mało uczęszczanych drogach asfaltowych, krótki odcinek brukowanej drogi przez las.
 
Wyjeżdżamy z Wisełki drogą na Warnowo, na wysokości jeziora Czajcze skręcamy w prawo, na drogę leśną przeciwpożarową. Początkowo spory podjazd (około 100 m n.p.m.), za to dalej jest bardzo przyjemny zjazd, starym leśnym duktem, aż do Rezerwatu Żubrów.

 

Image
droga do rezerwatu

 

Wjeżdżamy na zielony szlak, którym dojeżdżamy do Międzyzdrojów, dalej w pobliżu stacji PKP, skręcamy na niebieski szlak, na którym są punkty widokowe (panorama Międzyzdrojów, widok na  morze) sporo podjazdów i czasami trzeba zsiąść z roweru. 

 

Image
powyżej Międzyzdrojów

 

Szlakiem dojeżdżamy do bunkra V3. Z bunkra drogą asfaltową kierujemy się do Wapnicy. W Wapnicy: pomnik przyrody Dąb Prastary (wysokość 21 metrów, obwód pnia 651 cm, wiek 350-450 lat).

 

Image
Wapnica
 
Warto zatrzymać się przy jeziorze Turkusowym (nie wolno się kąpać). Z Wapnicy jedziemy prosto malowniczą drogą brukowaną, niebieskim szlakiem.

Image
niebieski szlak

Niebieski szlak skręca wzdłuż Zalewu, w kierunku do leśniczówki Łubczewo (Dargobądź), a my jedziemy prosto do skrzyżowania z drogą szybkiego ruchu Świnoujście-Szczecin. Mijając je musimy zachować ostrożność (uwaga na mistrzów kierownicy). Dalej jedziemy prosto aż do skrzyżowania, gdzie stoi głaz pamiątkowy, tu skręcamy w lewo na drogę leśną przeciwpożarową. Prowadzi ona do rezerwatu "Łuniewo" i dalej do Warnowa. W  Warnowie, przy leśniczówce mijamy pomnik przyrody Żywotnik Olbrzymi (ok. 110 lat, 448 cm obwodu pnia i 25 m wysokości) i dalej droga asfaltową (4 km) wracamy do Wisełki.  

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież