Edukacyjna Pracownia Przyrodnicza „Na Głębokim” to miejsce gdzie prowadzone są zajęcia z zakresu edukacji przyrodniczo-leśnej. Celem zajęć jest umożliwienie wszystkim zainteresowanym zdobycia wiedzy o walorach przyrodniczych Szczecina i okolic, przekazanie wiedzy na temat fauny i flory jak również kształtowanie właściwych postaw środowiskowych i przyrodniczych.

Image
Wnętrze pracowni, fot. 21.03.2010, SNW.

 

Oferta edukacyjna skierowana jest do osób dorosłych, młodzieży, dzieci ze szczególnym uwzględnieniem grup z tzw. Zielonych Szkół, kolonii i półkolonii, ognisk przyszkolnych, itp. Zajęcia organizowane są przez Wydział Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska Urzędu Miasta w Szczecinie.


Image
Wewnątrz pracowni, fot. 21.03.2010, SNW.
 
Latem, od poniedziałku do piątku, w godzinach 10-16, w ramach Dni Otwartych Pracowni, prowadzone są prelekcje i prezentacje przez praktykantów z Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego oraz specjalistów z zakresu edukacji ekologicznej, łowiectwa i ochrony przyrody.

Image
Tablice informacyjne: Zwierzęta, Rośliny, Dzięcioły, fot. 21.03.2010, SNW.
 
Szczegółowe informacje na temat możliwości skorzystania z Pracowni oraz uzgodnienia terminów prowadzenia zajęć można uzyskać pod nr telefonu 091 42 45 625 lub e-mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Aby skorzystać z oferty prosimy o kontakt z wyprzedzeniem co najmniej siedmiu dni.

Image
Pracownia Przyrodnicza, fot. 21.03.2010, SNW.
 
Pracownia jest wyposażona w nowoczesny sprzęt audiowizualny oraz różnorodne pomoce edukacyjne o charakterze poznawczym i popularno-naukowym prezentujące gatunki rodzimej flory i fauny (drzewa, krzewy, grzyby jadalne i niejadalne, ptaki naszych lasów, ryby, zwierzęta leśne, nietoperze, sowy, motyle, owady i in.) Nad Pracownią położony jest taras z widokiem na Staw Wędkarski (zwany także Uroczyskiem) - wymarzone miejsce do prowadzenia zajęć z młodzieżą na świeżym powietrzu (warsztaty przyrodnicze, plenery malarskie, spotkania młodzieży w ramach współpracy transgranicznej itd.). Na miejscu można także zapoznać się ze stacją monitoringu przeciwpożarowego Lasów Miejskich Szczecina. Pracownia ma charakter kameralny, dlatego najczęściej są prowadzone zajęcia w grupach ok. 20 osobowych, ale jest również możliwość w ramach sesji zajęciowej przyjąć większą grupę dzieci i młodzieży.
 

Image
Uroczyste otwarcie pracowni, fot. 21.03.2010, SNW.

Image
Logo na torcie. Otwarcie pracowni, fot. 21.03.2010, SNW.
 
Pracownia położona jest w pobliżu skrzyżowania ulic Wojska Polskiego i Miodowej, przy ścieżce prowadzącej nad Staw Wędkarski (zwany także Uroczyskiem). Informacje na temat pracowni znajdują się również na stronie www.ekologia.szczecin.pl  
 
Współrzędne:
53°28'21.0"N 14°29'12.3"E
53.472498, 14.486749
 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież