Na punkt widokowy z Rezerwatu Brodogóry  można dojść ze wsi Grędziec przez niektórych nazywany Grzędziec. Wieś Grędziec leży na trasie Pyrzyce - Stargard Szczeciński, jadąc z Pyrzyc trzeba skręcić w ul.Kościuszki,  dalej  mijamy drogowskaz na Brzezin, za wsią Okunica, na skrzyżowaniu kierujemy się na Wierzbno i po około kilometrze dojeżdżamy do wsi Grędziec. Po jednej stronie wsi znajdują się silnie nasłonecznione zbocza, których odcinek około 0,6km , jest Rezerwatem Przyrody zwanym Brodogóry.

Image
widok z góry na jezioro Miedwie
 
Rezerwat Brodogóry został powołany dla ochrony reliktowej roślinności stepowej porastającej  stoki, powyżej jest zwykłe pole uprawne. Z granicy tego pola i zbocza rezerwatu można obserwować wspaniały widok na południowy kraniec jeziora Miedwie. Nie jest to typowy punkt widokowy, nie ma ławek, stołów, miejsc zadaszonych, jest tylko miedza między polem i zboczem.

 

Image
widok z dołu

 

Image
widok z góry na wieś Grędziec

 

Wejście na teren rezerwatu:
- zgodnie z art. 15 ust. 1 pkt 15 ustawy o ochronie przyrody z dnia 16 kwietnia 2004 r.(Dz. U. Nr 92, poz. 880 z późniejszymi zmianami) poruszanie się po rezerwacie bez zezwolenia możliwe jest tylko po szlakach wyznaczonych przez organ uznający obszar za rezerwat, czyli przez Wojewódzkiego Konserwatora Przyrody. Rezerwat Brodogóry nie ma szlaków wyznaczonych przez Wojewódzkiego Konserwatora Przyrody, dlatego poruszanie się po tym rezerwacie wymaga obecnie uzgodnienia z nim, czy listownej prośby o możliwość wejścia, adres:  Zachodniopomorski Urząd Wojewódzki, Wojewódzki Konserwator Przyrody, Wały Chrobrego 4, 70-502 Szczecin
- wejście na teren rezerwatu bez zezwolenia może być karane mandatem. Prawo nakładania mandatów w rezerwatach leśnych ma straż leśna, wysokość mandatów ustala Nadleśnictwo.
 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież