nadesłała: Dominika Stawarz
JEDNA Z NAJLEPSZYCH ATRAKCJI TURYSTYCZNYCH NASZYCH CZASÓW! Kraina Miniatur - nie ma drugiego podobnego miejsca w Polsce. Tylko tutaj, we Wrocławiu przy ul. Wróblewskiego 9,  możesz zobaczyć  miniatury zabytków całej Polski. Na terenie o powierzchni 6500m2 znajduje się 11 replik w 25 razy mniejszej skali. Są to między innymi Kościół Mariacki w Krakowie, Sejm Rzeczypospolitej Polskiej czy Dworzec Wrocław Główny. DLA KAŻDEGO COŚ DOBREGO !

Image
Kraina Miniatur we Wrocławiu
 
Miniatury znajdujące się na terenie Parku nie są małe, najwyższy obiekt ma aż 3,5 metra wysokości ! Wizyta w tym wyjątkowym miejscu to nie tylko bierne przypatrywanie się, ale również porządna lekcja historii. Poza tym dzięki głębokiej wiedzy przewodników  dowiesz się wielu ciekawostek i aktualności dotyczących zabytków i regionów, na których się znajdują.

Kraina miniatur zaprasza wszystkich, tych małych i dużych
od poniedziałku do piątku w godzinach 9.00-17.00,
weekendy i święta 9.00-18.00 – CZYNNE PRZEZ CAŁY ROK !

Park Miniatur oferuje bilety zarówno indywidualne jak i grupowe:
- bilet normalny 9 zł
- bilet ulgowy/studencki/uczniowski 7 zł
- bilet rodzinny (2 dorosłych + 2 dzieci ) 28 zł  
- bilet rodzinny ( 2 dorosłych + 3 dzieci) 34 zł  
- bilet grupowy normalny  8.10/os.
- bilet grupowy ulgowy (także uczniowie/studenci)  6.30/os.

 

Bariera językowa w tym miejscu to żaden problem, gdyż Park oferuje wycieczki w języku polskim, angielskim, niemieckim i włoskim. Atutem tej atrakcji jest niesamowicie dogodna lokalizacja ponieważ w pobliżu znajduje się ZOO i Hala Stulecia.

Co więcej, jeśli planujesz dłuższy pobyt, dobrze będzie udać się na zasłużony odpoczynek po pełnym wrażeń dniu. To właśnie oferują hotele marki Accor – które znajdują się w pobliżu Krainy Miniatur, mianowicie Hotel Mercure Wrocław Centrum, Sofitel Wroclaw Old Town, Hotel Orbis Wrocław czy Ibis budget Wrocław Południe.

TO JESZCZE NIE KONIEC ! Kraina ma w zanadrzu o wiele więcej,  są to miedzy innymi lunety, kuny do zakuwania, maska Frankensteina czy 40-metrowa kolejka górska. Dla poszukiwaczy gorących przygód – wulkan ! Sięgając po chwilę wytchnienia warto udać się nad oczko wodne i rozkoszować widokiem zieleni.

2013.08.14

Komentarze  

0 #2 Agnieszka 2015-06-06 05:05
Po za tym parki miniatur są też nad morzem:
Park Miniatur i Kolejek w Dziwnowie - miniatury latarni morskich i repliki lokomotyw, parowozów i wagonów kolejowych www.park-miniatur.pl
Park Miniatur Latarni Morskich w Niechorzu www.park-miniatur-latarni.pl

i mały Park Miniatur Obiektów Winiarskich w Winnicy Julia w Starym Kisielinie koło Zielonej Góry
Cytować
0 #1 Marian 2014-04-04 13:55
Również na Dolnym Ślasku w miejscowości Kowary przy ul.Zamkowej 9 znajduje się park miniatur zabytków Dolnego Ślaska. jest tam espozycja ok. 40 obiektów (zamków, pałaców itd) strona: http://www.park-miniatur.com
Cytować

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież