W Czechach niemal wszystkie ośrodki narciarskie oferują Parki Snowboardowe.

Image
fot.CzechTourism
 
Popularnym ośrodkiem wśród miłośników jazdy na desce jest Szpindlerowy Młyn w Karkonoszach. Znajdziemy tu aż trzy snowparki. Pierwszy z nich, Svaty Petr znajduje się w dolnej części czarnej trasy zjazdowej. Zaplecze obiektu i jego rozmiary umożliwiają organizowanie zawodów Pucharu Republiki Czeskiej, jak również rywalizacje międzynarodowe z udziałem zawodników z całego świata.
Snowpark Horní Mísečky znajduje się nad schroniskami Hořec i Kleč. Dużym udogodnieniem jest oddzielenie terenu snowparku od tras zjazdowych oraz własny wyciąg. Obiekt jest odpowiedni zarówno dla początkujących, jak i dla zaawansowanych snowboardzistów. Organizowane są tu zawody Pucharu Republiki Czeskiej, a także wiele innych imprez sportowych i rozrywkowych. Zaletą jest usytuowanie snowparku na południowym stoku, co gwarantuje dobre nasłonecznienie.
Snowpark Hromovka znajduje się w górnej części czerwonej trasy zjazdowej, dostępny jest także z niebieskiej trasy. Polecany głównie początkującym. Zaletą jest oświetlenie umożliwiające korzystnie z obiektu także po zmroku.

 

W snowparku w miejscowości Rejdice na pograniczu Karkonoszy i Gór Izerskich, oprócz skoków i raili możemy wypróbować także trasę boardercross.

 

W Rudawach na snowboardzistów czekają dwa duże parki: w ośrodku Klínovec,  gdzie znajdziemy najlepszą U-rampę w Czechach i w ośrodku Neklid. Tutejszy snowpark należy do największych w Czechach.

 

Miłośników jazdy na desce zapraszają także ośrodki narciarskie w Beskidach, między innymi w ośrodku Bílá i Pustevny.

 

Szczegółowe informacje o największych ośrodkach narciarskich w Czechach: www.holidayinfo.cz

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież