Wystawa „Kultura na gruzach. Artystyczny Szczecin 1945-1948" zamontowana :) Otwarcie dzisiaj - 1 sierpnia o godz. 17.00. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych historią Szczecina.

 

Obok parkingu przy ulicy Piotra Skargi jest fajna przestrzeń, którą od strony południowej zamyka ciekawa zielona bryła Urzędu Miasta - o historii tego miejsca można przeczytać w książce pani Bogdany Kozińskiej "Rozwój Przestrzenny Szczecina", strona 254. 

 

 Z drugiej strony - rzeźba "trzy ptaki", o których też dużo można by opowiadać. 

 
Na planszy głównej wystawy "„Kultura na gruzach. Artystyczny Szczecin 1945-1948" jest zdjęcie, które idealnie nadawało się na tablicę główną. Przy wyborze najważniejsze było by fotografia pokazywała miasto pełne gruzów, Szczecin w okresie 1945-1948 oraz by współgrała z logo wystawy, piktogramami pozostałych plansz, słowem wstępnym itd. Nie myśleliśmy wtedy jaka to ulica i można by pomyśleć, zabrakło czasu na podpis, ale po to są takie wystawy, żeby rozmawiać, więcej się dowiadywać, poszerzać horyzonty i trafiać na takie odzewy jak ten z wczoraj na fb Szczecin - historia dzielnic.

 

W czasie opracowywania wystawy okazało się, że wiele materiału nie mieści się na 16 planszach i fajnie by było w przyszłości zmieścić wszystko w jakiejś bardziej pojemnej formie. Planujemy więc z wystawy plenerowej zrobić e-wystawę i dlatego szczerze dziękujemy za podpowiedzi, co można by poprawić, dopisać i podnieść wartość merytoryczną e-wystawy. Do zobaczenia na Jasnych Błoniach. Więcej o wystawie w art. KULTURA NA GRUZACH. ARTYSTYCZNY SZCZECIN 1945-1948

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież