Nie ma już drezyny na najdłuższym (660 metrów) moście na Odrze łączącym Siekierki i Neurüdnitz? Docierają do nas sygnały, że tej atrakcji już nie ma. Do niedawna można było przejechać drezyną do połowy mostu, ale tylko po stronie niemieckiej. W połowie przeprawy można było wysiąść i pospacerować w kierunku Polski, ale i tak na końcu widać było zamkniętą bramę, więc nikt się dalej nie pchał. Było tu dziko i naturalnie, idealnie dla ponad 170 unikalnych gatunków ptaków i słynnego puchacza Bubo-Bubo.

 

Most Neurüdnitz - Siekierki, stąd najbliższa możliwość przeprawienia się przez rzekę Odrę jest dopiero około 10 kilometrów na północ - w Osinowie lub około 10 kilometrów na południe - w Gozdowicach. fot. 01.06.2014., SNW

 

Most Neurüdnitz - Siekierki, fot. 01.06.2014., SNW

 

Most Neurüdnitz - Siekierki, fot. 01.06.2014., SNW

 

Widok z mostu Neurüdnitz - Siekierki, fot. 01.06.2014., SNW

  

Most Neurüdnitz - Siekierki, fot. 01.06.2014., SNW

 

Na początku 2016 roku odbyło się spotkanie z udziałem marszałka Olgierda Geblewicza i wicemarszałka Jarosława Rzepy, na którym podpisano list intencyjny lokalnego partnerstwa w sprawie współpracy przy podnoszeniu estetyki krajobrazu oraz infrastruktury turystycznej na terenie Cedyńskiego Parku Krajobrazowego. Most został zgłoszony jako element łączący polskie i niemieckie szlaki rowerowe do proponowanej systemowej trasy rowerowej województwa zachodniopomorskiego „Tysiąca Jezior”. Koszt inwestycji szacuje się na ok. 6 mln zł., a jej przeprowadzenie ma być możliwe dzięki wsparciu ze środków programu Współpracy Terytorialnej Interreg VA. Ma tu powstać ścieżka rowerowa, chodniki i platformy widokowe.

 

Most Neurüdnitz - Siekierki, fot. 01.06.2014., SNW

 

Wielu rowerzystów zastanawia się jak długo most będzie zamknięty, jak prace przy podnoszeniu estetyki krajobrazu oraz infrastrukturze turystycznej wpłyną na korzystanie z trasy wzdłuż Ody oraz jak most będzie wyglądać po zakończeniu inwestycji. Prosimy nadsyłajcie aktualne zdjęcia. Będziemy je publikować.

 

Ścieżka rowerowa wzdłuż Odry obok Mostu Neurüdnitz - Siekierki, fot. 01.06.2014., SNW

 

Ścieżka rowerowa wzdłuż Odry obok Mostu Neurüdnitz - Siekierki, fot. 01.06.2014., SNW.

 

zobacz również:  Fotorelacja z przejazdu - Drezyną przez Most Europejski

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież