Dzięki ujemnym temperaturom, w czeskich ośrodkach narciarskich panują dobre warunki na szusowanie. Na stokach leży od 20 do 110 cm śniegu. Armatki śniegowe pracują pełną parą.

 

 

Szpindlerowy Młyn

 

W czeskich Karkonoszach otwarte są wszystkie stacje narciarskie. W stacji Černá hora leży 30-80 cm  śniegu, otwartych jest ponad 15 km tras. Kolejne 11 km tras czynnych jest także w Pecu pod Śnieżką, dalsze 6 km w stacji Černý Důl, a dodatkowe 3,5 km – w Wielkiej Upie. Pracują też wyciągi w Svobodzie nad Upou. W Szpindlerowym Młynie działa 15 wyciągów, otwartych jest ponad 23 km tras, pokrywa śnieżna wynosi 50-90 cm.

 

W Rokytnicach nad Jizerą narciarze mają do dyspozycji 18 km tras, na trasach leży od 30 do 70 cm śniegu. Dobre warunki narciarskie panują także w Harrachowie – leży tu od 30 do 80 cm śniegu, otwartych jest ponad 7 km tras zjazdowych, a także w mniejszych ośrodkach karkonoskich: Vitkovicach, Herlikovicach, Benecku, Malej Upie, czy w położonej u podnóża Karkonoszy stacji Mladé Buky.

 

4,5 km tras czeka na narciarzy na górze Ještěd koło Liberca, działa tu 6  wyciągów, leży od 30 do 60 cm śniegu.

 

W Jesionikach tradycyjnie najwięcej śniegu znajdziemy na Pradziadzie (do 110 cm śniegu i 3,6 km udostępnionych tras), dobre warunki panują w Koutach nad Desną (55-85 cm śniegu, ponad 8 km tras zjazdowych), w ośrodku Červenohorské sedlo (do 55 cm śniegu i ponad 5 km tras zjazdowych), Karlovie (niemal 6 km tras), a także w Ramzovej (7 km tras).

 

Dolní Morava_trasa zjazdowa 

 

W położonej pod Śnieżnikiem Dolní Moravie na narciarzy czeka 15-50 cm śniegu, 7 wyciągów i ponad 8 km tras zjazdowych. Aktualne informacje z czeskich ośrodków narciarskich na stronach: www.holidayinfo.czhttp://zima.czechtourism.com/   _19.01.2015.

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież