Zorganizowany w imieniu Wielkopolskiej Organizacji Turystycznej przez firmę TARRAYA S.A. z Poznania czwarty study tour promujący Wielką Pętlę Wielkopolski dla dziennikarzy i blogerów turystycznych zaczęliśmy na wesoło od deski z wiosłem czyli Stand Up Paddle na jeziorze Mikorzyńskim, wpadając do wyjątkowo ciepłej wody (zrzut z pracujących nieopodal elektrowni).

 

sierpień 2014

 

 

 

 

 

 

Drugi dzień to atrakcje parku wodnego w Wakepark Ślesin - narty wodne, wakeboarding (każdemu polecamy spróbować - jest aktywnie i są emocje- podobno nauki na desce wakeboardowej próbują nawet 3 latki!) + strzelanie z łuku i wiatrówki, był też przejazd motorówką na dużej szpuli + kręcenie bączków i wiraży. Po południu krótka wycieczka  rowerowa  (z przygodami) z Mikorzyna do Lichenia.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Trzeci dzień i nauka pływania na desce windsurfingowej pod okiem olimpijczyka Grzegorza Myszkowskiego. Wesołe towarzystwo + atrakcje + smaczne jedzenie = udany study tour.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Gościł nas położony tuż na samym jeziorem Hotel Mikorzyn i ...

 

Oberża pod Kulawą Gęsią w Ślesinie - miejscówki ze smacznym jedzeniem.

 

sierpień 2014, fot. Stowarzyszenie Nasze Wycieczki. Na stronie Wielkiej Pętli Wielkopolski i na facebooku  można obejrzeć zdjęcia autorstwa Vel Nixon Nico z Projecton Fotografia.

 

Wodne atrakcje testowali - Kasia i Maciek - Ruszaj w drogę , Alicja i Andrzej - Los Wiaheros, Anita -  B*Anita Travel, Kamila - Bear Girl , Ewa - Rusz w podróż i Rafał - Nasze wycieczki.

 

Na niemalże 700 kilometrowym szlaku turystycznym Wielkiej Pętli Wielkopolski położonym w objęciach Noteci, Warty i kanałów między Bydgoszczą a Koninem (w województwach: lubuskim, kujawsko - pomorskim i wielkopolskim) znajduje się wiele ciekawych miejsc. Zobacz jak wyglądają niektóre z nich:

Park Linowy „Adrenalina” w Obornikach koło Poznania,

rzeka Warta - spływ z Murowanej Gośliny do Obornik,

Arboretum w Kórniku,

PUNKT WIDOKOWY - wieża Bierbaumów niedaleko Poznania,

Muzeum Przyrodnicze Wielkopolskiego Parku Narodowego,

Sanktuarium Matki Bożej Licheńskiej,

Brama Napoleona w Ślesinie

zobacz też:
Kajakowe spotkanie z Wielką Pętlą Wielkopolski,

Rowerowe spotkanie z Wielką Pętlą Wielkopolski

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież