Wieś Rothenklempenow znajduje się 8 kilometrów na północ od Locknitz, w pobliżu polskiej granicy, na terenie Puszczy Wkrzańskiej.

Image
fot. 1

Historia miejscowości sięga średniowiecza. Do obecnych czasów podziwiać można kościół z 1738 roku oraz folwark, w skład którego wchodzą zbudowana w 1761 roku szachulcowa posiadłość rodowa oraz dziewiętnastowieczne budynki gorzelni, młyna parowego, obory, dwóch stodół, stajni, owczarni oraz stajni dla koni powozowych. Budynki gospodarcze wzniesione zostały zarówno z kamienia, jak i z wypalanej cegły.
 
Image
fot. 2

 

Image
fot. 3

Z okresu średniowiecza zachowała się jedynie część głównej wieży zamku (wieża Fangel) od XIII wieku siedziby rycerskiego rodu von Eickstedt.

Image
fot. 4

W wieku XIX Rothenklempenow należało do największych majątków w regionie. W roku 1934 zostało zasiedlone przez 41 kolonistów. Budynki gospodarcze zostały wówczas dostosowane do ich potrzeb, częściowo przekształcono je w budynki mieszkalne. Obecnie folwark jest siedzibą europejskich warsztatów młodzieżowych (Europäische Jugendwerkstatt).

Image
fot. 5

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież