Miłośnikom turystyki rowerowej polecamy wycieczkę trasami rowerowymi w Jesionikach, Beskidach, Karkonoszach czy w Czeskim Raju. Udogodnieniem dla cyklistów są kursujące tam cyklobusy, czyli autobusy do przewozu rowerów.

 

 

Cyklobusy Karkonosze, Fot. MU Vrchlabi

 

Cyklobusy w Beskidach będą kursowały na dwóch trasach: z Ostrawy i Nowego Jičína. Autobusy kursują w czerwcu i we wrześniu w weekendy, a w lipcu i  sierpniu codziennie.

 

W Jesionikach cykliści będą mieć do wyboru trzy trasy na Ovčárnę: z Ołomuńca (od 27.06. do 30.08.2015 w weekendy i święta), z Krnova (od 27.06. do 30.08.2015 codziennie) oraz z  Šumperka (od 27.06. do 30.08.2015 w weekendy i święta).  Opłata za przewóz jednego roweru wynosi 15 koron (ok. 2,20 zł), bez względu na odległość. 

 

Piękną krainę Czeskiego Raju najlepiej zwiedzać z siodełka roweru. Do dyspozycji cyklistów jest tu aż pięć linii cyklobusów, które będą kursowały do 31 sierpnia. Cyklobusem dojedziemy do najpiękniejszych miejsc w regionie, między innymi do miejscowości Hrubá Skála, Sobotka, Turnov,  Malá Skála, Semily, na zamek Kost czy do Jičína.

  

W Karkonoszach cyklobusy pojadą aż do końca września. Do dyspozycji rowerzystów jest sześć tras. Główna trasa wiedzie  z Harrachova przez Rokytnicę, Benecko, Vrchlabí, Jańskie Łaźnie, Pec pod Śnieżką na Pomezní Boudy. Na tę trasę nawiązują autobusy z Vrchlabí do Szpindlerowego Młyna, następnie na Szpindlerową boudę i z Jilemnicy do Vítkovic i na Horní Mísečky. Karkonoskie cyklobusy nawiązują także na podobną sieć autobusową w Czeskim Raju. Wystarczy przesiąść się rano w Jilemnicy – Hrabačov na autobus do Železnego Brodu lub Turnova.

_2015_07_19_www.czechtourism.com

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież