W regionie Wysoczyzna na miłośników sportów zimowych czekają  świetnie przygotowane trasy biegowe, jak również atrakcyjne wydarzenia sportowe, na przykład znane na świecie zawody narciarskie Złota Narta. Tutejsze ośrodki są coraz liczniej odwiedzane przez narciarzy.

Image
nove mesto na morave, ski snowpark
 
Łagodne stoki są odpowiednie dla najmłodszych, jak i początkujących. Ogółem znajdziemy tu trzy dziesiątki nartostrad. Większość ośrodków, dzięki sztucznemu zaśnieżaniu, oferuje doskonałe warunki przez cały sezon, który trwa tutaj do końca marca.

 

Jednym z najpopularniejszych ośrodków narciarskich w regionie jest Ski Snowpark Nové Město na Moravě. Corocznie odbywają się tu światowej sławy zawody w biegu na nartach i biatlonowe. Stok Harusa (741 m.n.p.m.) zapewnia dobre warunki narciarzom zjazdowym. Na szczyt można wjechać wyciągiem krzesełkowym. Dzieci mają do dyspozycji mały wyciąg i szkółkę narciarską. Stok jest sztucznie zaśnieżany, oświetlony. Okolice Novego Města to raj dla narciarzy biegowych. Z ośrodka prowadzą doskonale przygotowane i oznaczone trasy biegowe o całkowitej długości ponad 100 km.

 

W terminie od 7 do 17 lutego 2013 zapraszamy do Novego Města na mistrzostwa świata w biathlonie.

 

 

24.01.2013.

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież