Pałac Hluboká na południu Czechy, w pobliżu Czeskich Budziejowic, (35 km od Czeskiego Krumlova), uważany za jeden z najpiękniejszych czeskich pałaców. To pierwszy czesk pałac czynny także zimą!

Image
fot.1

 

Pałac zaprasza już po raz piąty na zwiedzanie. Goście zajrzą do dziewięciu pokojów w apartamentach należących do ostatnich czterech pokoleń właścicieli tutejszych włości, Schwarzenbergów. Trasa zwiedzania wiedzie z salonu księżnej Teresy przez Palarnię do Jadalni Teresy, następnie do Salonu Myśliwskiego i Małej Jadalni Dr. Adolfa oraz do jego pracowni, pokoju dziennego i sypialni.
 
W pomieszczeniach znajdziemy bogatą kolekcję broni myśliwskiej, trofeów, a także porcelany. Ciekawostką jest także toaleta ze spłuczką z początku XX wieku. Trofea myśliwskie pochodzą przeważnie z XIX i pierwszej połowy XX wieku. Warto obejrzeć również wystawę malarstwa olejnego w poszczególnych salonach, kolekcję porcelany i srebrnej zastawy. Ostatni właściciel, Adolf Schwarzenberg, zamieszkiwał pałac aż do roku 1939. Po wybuchu wojny emigrował ze swą małżonką Hildą w obawie przez nazistami.

Pokoje, które goście mogą zwiedzać zimą są ogrzewane. Pałac jest czynny codziennie, oprócz poniedziałków, w godzinach od 10 do 16. Więcej: www.zamek-hluboka.eu

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież