Brama Pravčicka, największy most skalny w Europie, jest symbolem Czeskiej Szwajcarii. Jej wysokość wynosi 16 m, szerokość niemal 27 m. Obecnie dostęp do mostu jest możliwy tylko z oddalonej o 3 km miejscowości Hřensko. Według władz Parku Narodowego trasa jest bezpieczna. Wszystkie punkty widokowe wokół Bramy Pravčickiej są dostępne dla turystów.

 

Czeska Szwajcaria, Brama Pravcicka. Fot. Galeria zdjęć CzechTourism, Zdeněk Patzelt

 

Czeska Szwajcaria, Brama Pravcicka. Fot. Galeria zdjęć CzechTourism, Zdeněk Patzelt

 

Czeska Szwajcaria, Brama Pravcicka. Fot. Galeria zdjęć CzechTourism, Leoncinchen_Shutterstock

 

W sobotę 1 października 2022 roku, dwa miesiące po wielkim pożarze w Parku Narodowym Czeska Szwajcaria, Brama Pravčická została ponownie otwarta dla turystów.

 

W październiku Bramę Pravčicką można zwiedzać codziennie w godzinach od 10:00 do 18:00. Czynna jest również restauracja mieszcząca się w romantycznym pałacyku Sokole Gniazdo. Opłata za wstęp do pałacyku wynosi 95 CZK dla dorosłych i 30 CZK dla dzieci i emerytów. Płatny parking znajduje się w Hřensku. Transport publiczny dojeżdża do przystanku Pravčická brána - Tři prameny (linia 438 i 434 Děčín - Hřensko - Mezní Louka). Niektóre połączenia prowadzą aż do/z miejscowości Vysoka Lípa. Aktualne informacje o sytuacji w Czeskiej Szwajcarii są dostępne na stronie ceskesvycarsko.cz _04.10.2022.

 

Zobacz również: CZESKA SZWAJCARIA - niezapomniane widoki

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież