15 sierpnia 2019 roku z Wrocławia wyruszy autokar na wycieczkę "Tajemnice dolnośląskich zamków z Joanną Lamparską", śladem opowieści o Bursztynowej Komnacie, ukrytym złocie, zagadkach podziemi i skrytek. Będzie to ostatnia atrakcja VII Dolnośląskiego Festiwalu Tajemnic. Wyjątkowa okazja do obejrzenia kilku najpiękniejszych, dolnośląskich zamków i pałaców, do tego ze znakomitym przewodnikiem, Joanną Lamparską, znaną dziennikarką i autorką książek o skarbach i tajemnicach Dolnego Śląska.

 

Zamek Czocha.


W programie:
- Zwiedzanie zamku w Bolkowie, potężnej budowli górującej nad miastem, w której kilkanaście lat temu odbyły się poszukiwania Bursztynowej Komnaty. Zamek ma mnóstwo legend, tajemnicze lochy i wieżę o bardzo dziwnym kształcie.
- Odwiedziny również prywatny pałac przedwojennego ambasadora Japonii w III Rzeszy w Maciejowcu. Tam spotykamy się z opiekunami pałacu i obejrzymy, jak przebiegają prace remontowe. Pałac został kupiony kilka lat temu przez księcia von Luxburga, na miejscu dowiemy się więc, jakie plany ma właściciel. Dodatkową atrakcją będzie spacer koło renesansowego dworu w Maciejowcu.
- Weźmiemy również udział w II Festiwalu Pirotechniki Filmowej w Zamku Czocha. Kaskaderzy, pokazy pirotechniczne, postaci ze znanych filmów a także fragmenty scenografii ubarwią drugą edycję tego festiwalu. W Zamku Czocha kręcony był m.in. serial „Wiedźmin” oraz „Twierdza szyfrów”. Joanna Lamparska zabierze nas na inne niż zwykle zwiedzanie Czochy, do zamku wejdziemy tajnymi wrotami, będziemy szukać tajnych skrytek, których zamek ma kilkadziesiąt. Otworzymy przejścia w szafach. Spotkamy się również z dyrektorem zamku, który zdradzi nam kilka jego tajemnic. .
- Wspinamy się do zamku Wleński Gródek, gdzie archeolog Przemysław Nocuń opowie nam o tajemnicach tej wiekowej warowni. Wejdziemy na wieżę, a następnie starą ścieżką wśród drzew zejdziemy w kierunku cmentarza, na którym pochowana jest dziedziczka Pałacu Książęcego we Wleniu. Ta, zaledwie szesnastoletnia dziewczynka, została brutalnie zamordowana w 1932 roku prawdopodobnie przez swojego wuja.

 

 

Zamek w Bolkowie.

Festiwal Pirotechniki.

 

Festiwal Pirotechniki.

 

Sejf w zamku Czocha - wygląda Joanna Lamparska.

 

 

Zamek Czocha.

 

Pałac w Maciejowcu.

 

Planowany powrót do Wrocławia ok. 21.30 Dokładne szczegóły organizacyjne Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

VII Dolnośląski Festiwal Tajemnic - Zamek Książ zaprasza 10-11 sierpnia 2019.

 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież