Niemal wszystkie ośrodki narciarskie w Czechach rozpoczęły sezon. Na stokach w Karkonoszach leży od 30 do 90 cm śniegu, działają wszystkie ośrodki. W stacji Černá hora leży 40-90 cm śniegu, otwartych jest ponad 16 km tras. Kolejnych 13 km tras otwartych jest także w Pecu pod Śnieżką, dalsze 7 km w stacji Černý Důl, a dodatkowe 2,4 km – w Wielkiej Upie. Pracują też wszystkie wyciągi w Svobodzie nad Upou. Łącznie na jednym karnecie w kompleksie Černá Hora – Pec można przejechać obecnie ponad 40 km tras i czynnych jest 38 wyciągów.

 

 

Ramzova. Fot. Archiwum Sitour ČR

 

W Szpindlerowym Młynie czynne są 22 kilometry tras zjazdowych i działa 12 wyciągów. 

 

Trochę słabsze warunki panują w Górach Izerskich. Najwięcej tras czeka na narciarzy na górze Tanvaldský Špičák – niemal 8 km przy pokrywie śniegowej sięgającej 40-60 cm na trasach. Na górze Ještěd koło Liberca, działają 4 wyciągi, a łączna długość udostępnionych tras wynosi niemal 3,5 km.

 

Z ośrodków narciarskich działających w innych pasmach górskich, na uwagę zasługują stacje położone w Górach Orlickich. Od 60 do 120 cm śniegu leży na trasach zjazdowych w Říčkach (otwarte są 4 km tras zjazdowych). W stacjach Deštné i Červená Voda do dyspozycji narciarzy jest po 2,5 km tras zjazdowych. Natomiast w Jesionikach dobre warunki panują w Koutach nad Desnou (7,5 km tras), w Karlovie (ponad 6 km tras), w Ramzovej (7,5 km tras) i w ośrodku Červenohorske sedlo (6,5 km tras).

 

Dobre warunki panują w położonej pod Śnieżnikiem Dolní Moravie – otwartych jest 7,5 km tras zjazdowych, pracują wszystkie wyciągi, pokrywa śniegowa wynosi od 30-80 cm.

 

Więcej informacji dotyczących czeskich ośrodków narciarskich na stronach Czechtourism i  Holidayinfo _27.12.2017

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież