Jak możemy zaoszczędzić podczas wyjazdu do Czech? Polecamy korzystanie ze zniżkowych kart turystycznych, które umożliwiają bezpłatne lub zniżkowe wstępy do muzeów, zamków i pałaców, ogrodów zoologicznych i wielu innych atrakcji.

 

Karta zniżkowa Beskydy Valašsko Card - Destinační management turistické oblasti Beskydy-Valašsko, o.p.s.

 

W Beskidy z Beskydy Valašsko Card
Kartę zniżkową Beskydy Valašsko Card można otrzymać bezpłatnie w wybranych obiektach noclegowych, pod warunkiem zakwaterowania na co najmniej 2 noce, lub zakupić w punktach informacji turystycznej w Beskidach. Karta uprawnia do zniżek lub bezpłatnych wstępów do zabytków, muzeów i innych atrakcji, między innymi do skansenu wołoskiego w Rožnovie pod Radhoštěm, Muzeum Techniki Tatra Kopřivnice, Galerii Kapeluszy w Nowym Jiczynie, fabryki Marlenka, Browaru Radegast Nošovice, pałacu Kunín, Bolt Tower Ostrava, Małego i Dużego Świata Techniki, kopalni Landek Park, na zamek Hukvaldy, do pałacu Lešná, na ratuszową wieżę widokową w Ostrawie czy do Aquaparku Olešná.

 

Zniżki w Karkonoszach
Karkonosze oferują dwie karty turystyczne. Pierwsza z nich to letnia Harrachov Card dla turystów wypoczywających w Harrachovie, obejmująca zniżki na usługi i atrakcje. Kartę można otrzymać bezpłatnie korzystając z zakwaterowania w Harrachovie lub przy zakupie całodziennego biletu parkingowego na parkingu centralnym. Harrachov Card obejmuje między innymi tańszy wjazd kolejką linową na szczyt Čertova hora, zniżki na basen, do farmy koziej i szlifierni pereł w Pěnčínie, Muzeum Šindelka, Muzeum Energii w Velkich Hamrach, Muzeum Rzemiosł Karkonoskich, Muzeum Szkła i Biżuterii w Jabloncu nad Nisou, Muzeum Produkcji Zabawek Detoa, Safari Dvůr Králové i Zoo Liberec. Zniżkową kartę oferuje także Pec pod Śnieżką. Kartę otrzymają bezpłatnie turyści zakwaterowani w Pecu lub w Velkej Úpie. Zniżki obejmują między innymi przejazd kolejką linową Pec - Śnieżka, atrakcje sportowe i wellness, konsumpcję w restauracjach w niektórych schroniskach i parkowanie na wybranych parkingach.

 

Perełka UNESCO z kartą Czeski Krumlov Card
Zabytkowe miasto polecamy zwiedzać z kartą turystyczną Czeski Krumlov Card, uprawniającą do zniżek w wysokości 50 procent. Zniżki obejmują wstępy do Egon Schiele Art Centrum, Muzeum Klasztornego, Muzeum Zamkowego i na wieżę, Muzeum Fotoateliér Seidel i Muzeum Regionalnego. Cena karty wynosi 400 Kč (76 zł) dla dorosłych i 800 Kč (152 zł) dla rodziny (2 + 3).


Olomouc Region Card na Morawach Środkowych i w Jesionikach
Karta turystyczna Olomouc Region Card uprawnia do bezpłatnych wstępów i zniżek do ponad 180 najciekawszych miejsc, między innymi zamków i pałaców, muzeów, ogrodów zoologicznych i wielu innych atrakcji w Ołomuńcu, na Morawach Środkowych i w Jesionikach. Do każdej zakupionej karty dołączona jest bezpłatna broszura z praktycznymi informacjami i propozycjami wycieczek. Turyści mają do wyboru karty weekendowe ważne 48 godzin oraz 5-dniowe.
W Jesionikach na turystów czeka także karta YES Card Jeseníky, która obejmuje zniżki do około 80 atrakcji. Ważna jest 365 dni od wystawienia, można więc z niej korzystać podczas wypadów w Jesioniki o każdej porze roku.

 

Pardubice. Fot. MARK BBDO

 

Kraj Karlowarski z Karlovy Vary Region Card
Zwiedzając Karlowe Wary i okolice warto zaopatrzyć się w kartę turystyczną Karlovy Vary Region Card, która oferuje ponad 90 bezpłatnych lub zniżkowych usług turystycznych w całym regionie. Kartę zakupimy w punktach informacji turystycznej w Karlowych Warach, Mariańskich Łaźniach, w miasteczkach Loket i Cheb, a także w wybranych hotelach. Z kartą można zwiedzić bezpłatnie niektóre galerie, muzea, zabytki i inne atrakcje, zarówno w Karlowych Warach, jak i w całym Kraju Karlowarskim. Karta jest ważna 2, 4 lub 7 dni. Cena dwudniowej karty wynosi 450 Kč (85 zł) dla dorosłych i 1100 Kč (209 zł) dla rodziny (2+2).

 

ZnojmoRegion+ 2023
Kartę turystyczną ZnojmoRegion otrzyma każdy dorosły turysta, który zakwateruje się od 1 czerwca do 31 października 2023 roku w wybranych obiektach w regionie Znojemsko i Podyji. Karta uprawnia do bezpłatnych wstępów do wybranych zabytków, zniżek w restauracjach, winiarniach i lokalnych browarach, a także na niektóre usługi.

 

Do Brna z Brnopas
Kartę zniżkową Brnopas można zakupić on-line lub w określonych punktach informacji turystycznej. Turyści mają do wyboru karty jedno-, dwu- i trzydniowe, uprawniające także do bezpłatnych przejazdów komunikacją miejską. Podstawowa cena dwudniowej karty wynosi 450 Kč dla dorosłych (85 zł) i 330 Kč (62 zł) dla dzieci.

 

Zwiedzanie Ostrawy z Ostrava Card
Zniżkową kartę gościa Ostrava Card turyści otrzymają bezpłatnie w określonych obiektach noclegowych przy zakwaterowaniu na co najmniej dwie noce. Z kartą można skorzystać z wielu zniżek i bezpłatnych wstępów do ostrawskich atrakcji.

 

Miasta skalne z kartą zniżkową
Rezerwując zakwaterowanie w wybranych obiektach regionu Broumovsko można otrzymać bezpłatnie lub za symboliczną opłatą kartę, która uprawnia do zniżkowych lub darmowych wstępów między innymi do Skał Adrszpaskich i Teplickich, klasztoru w Broumovie, Muzeum Klocków Merkur, Pałacu Adršpach i innych atrakcji.

 

Zwiedzanie Pragi z Prague Coolpass
Karta turystyczna Prague Coolpass obejmuje między innymi bezpłatne wstępy do ponad 70 najważniejszych zabytków Pragi, rejs statkiem po Wełtawie czy wycieczkę po mieście autobusem. Do wyboru są jedno- i kilkudniowe karty. Przykładowo cena 2-dniowej karty wynosi 79 EUR dla dorosłych i 58 EUR dla dzieci. Jej posiadacze mogą bezpłatnie odwiedzić między innymi Stary Pałac Królewski, Klasztor św. Agnieszki, wieżę widokową na Petřínie, Dzielnicę Żydowską, Muzeum Narodowe, Pałac Lobkowitzów i wiele innych zabytków. Cena karty obejmuje także rejs łodzią po Praskiej Wenecji i przejazd autobusem turystycznym. Kartę można kupić przez Internet lub w punktach informacji turystycznej w Pradze.

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież