W parku zwierząt (Tierpark) w Ueckermünde, na 18 hektarach, w obszernych naturalnie skonstruowanych zagrodach żyje około 400 zwierząt w około 100 gatunkach.

Image
fot.1  
 
Do niektórych zagród można również wchodzić, np. do małpiego gaju z przyjaznymi małpami magotami, do sawanny lemurów z małpami kattas, do ogrodu jeleni z muflonami i danielami albo do wybiegu z kozami karłowatymi. Wiele zagród nie ma krat, bez przeszkód można oglądać również lwy, których dzielą od odwiedzających tylko opancerzone szyby.
 
Image
fot.2

Na zwiedzanie powinno przeznaczyć się minimum 2 - 3 godziny.

Image
fot.7

Dużą atrakcja cieszą się pokazowe karmienia zwierząt, np.: wydr, papug, lwów i makaków magotów. Tylko w piątki zwierzęta mają przerwę. Dla dzieci zbudowano 45 metrowy tunel w małpim gaju i stacje z zabawami o charakterze edukacyjnym. Zainteresowani historią regionalną znajdą w ZOOlarium interesujące informacje na temat powstawania regionu Zalewu Szczecińskiego w epoce lodowcowej jak i wykorzystywanie energi słonecznej przez człowieka w przyrodzie.

Image
fot.3

Czynne codziennie (zamknięte tylko na Wigilię i  Sylwestra):
od marca do października od godz. 10.00 do 18.00
od listopada do lutego od godz. 10.00 do 15.00

Image
fot.4

Bilety zależnie od sezonu, wieku, ilości osób: od 3,5 do 8 Euro.
Płacąc niewielki wstęp można zabrać ze sobą psa (na smyczy).

Image
fot.5

więcej informacji: telefon (całą dobę) po polsku +49 039771 5494 20, lub na stronie http://www.holiday-pomerania.de/tierpark-ueckermuende-zoo-am-stettiner-haff.html ZOO w Ueckermünde w ostatnich latach przebudowany był z myślą o osobach niepełnosprawnych.

Image
fot.6

ZOO w 2008 roku otrzymało wyróżnienie kwalifikacyjne jako „Geprüfte Ferienqualität“ (sprawdzona jakość wypoczynkowa), Państwowego Związku Turystycznego w Meklenburgii Pomorzu Przednim. Z tym wyróżnieniem uczestniczy w ofensywie jakościowej „Familienland MV“ Państwowego Związku Turystycznego.

Image
fot.8

Lokalizacja: Ueckermünde to miejscowość nad Zalewem Szczecińskim.
Dojazd jest bardzo dobrze oznakowany.

W Ueckermünde warto również zobaczyć Hafbad i Stare Miasto.

contentmap_plugin