Około dwu kilometrowy szlak prowadzi przez rezerwat "Meteotyt Morasko" po obu stronach ulicy Meteorytowej. W większości pokrywa się z żółtym szlakiem, dopiero na górze Moraska odbija na wschód. Rozległy parking sprzyja świadomej rekreacji. Tu zostawiamy samochód i przechodzimy na druga stronę ulicy, by za głazem poświęconym w 2003 roku krajoznawcy Franciszkowi Jaśkowiakowi, ruszyć wzdłuż ścieżki.

 

maj 2014

 

Warto wiedzieć, że po terenie rezerwatu wolno poruszać się wyłącznie pieszo i tylko po żółtym szlaku lub po oznakowanej ścieżce dydaktycznej. Jazda rowerem, motocyklem lub konno jest zabroniona, ponieważ powoduje niszczenie gleby i roślin. Nie wolno zrywać żadnych roślin (również grzybów), palić papierosów, rozpalać ognisk. Psy wolno prowadzić tylko na smyczy.

 

wzdłuż ścieżki

 

fot. 03

 

tablice edukacyjne

 

Już po kilkuset metrach przy jednym z "kraterów" można zapoznać się z treścią na tablicach zaprojektowanych i wykonanych przez Polskie Towarzystwo Ochrony Przyrody "Salamandra", opiekuna rezerwatu od 1994 roku. Towarzystwo "Salamandra" apeluje: Jeżeli na terenie rezerwatu zauważysz coś, co może zagrażać przyrodzie, lub chcesz otrzymać dodatkowe informacje - skontaktuj się z PTOP „Salamandra”, ul. Stolarska 7/3, 60-788 Poznań, tel. 61 6628606, 61 8432160. Ścieżkę edukacyjną sfinansowało Miasto Poznań, Nadleśnictwo Łopuchowo i Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu.

 

fot. 05

Parking przy ulicy Meteorytowej.

 

Przy parkingu znajduje się tablica z mapą okolic rezerwatu i dokładną lokalizacją siedmiu "kraterów" na ścieżce edukacyjnej.

contentmap_plugin